Bancuri

Loc de dat cu capu'. În glumă!

Paul

Re: Bancuri

#21

Unread post by Paul »

- Ce face un prost cînd e frustrat că nu-şi permite o nipră?
- Comentează că e preţul mare.
 ! Message from: AdrianS
Fir-ar să fie de treabă, se vede că a venit iarna! S-au întors migratorii din forumurile calde. Paul, răbufnirea ta a fost banc cum sunt eu popă. Şi măcar eu mai semăn! Să-i zicem off-topic, dar doar de data asta. Las mesajul tău postat drept exemplu negativ. Te invit să laşi beligeranța la uşă pe viitor. Nu mai am energie să fac pe dădaca, aşa că data aviatoare nu mai stau să-ți scriu romane pe post de avertisment. Vrei să-i faci reclamă fierului, bine. Fă-ți topic, chiar te rog. Dar decât să te chinui atâta, eu zic să-i tai întâi vreo două Break-uri din preț.

Paul

Re: Bancuri

#22

Unread post by Paul »

La noii veniţi scrie "prospătură" :)) :)) ... îmi aduc aminte de bancul:

Un tînăr roacher pletos se rătăceşte prin munţi... nimereşte la o stînă. Îl pun ciobanii să stea, îi dă un blid cu mîncare... crapă şi ei... rîgîie bine... apoi îl întreabă:
- Mno, apă.. tu.. eşti bărbat, 'or muiere?
- Nu ştiţi, eu sunt băiat, dar noi aşa rockerii....
- Mno lasă mă, că oricum te f*tem, numa' că să ştim cum să te punem...
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Bancuri

#23

Unread post by owene »

La multi ani 2014!
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Bancuri

#24

Unread post by AdrianS »

Postat la bancuri? M-am prins, urarea-i ironică! :P
User avatar

cicloburu
LVL 10,8
LVL 10,8
Posts: 197
Joined: 28 Jan 2013, 12:09
Location: București
Been thanked: 1 time
Zodiac:
Age: 51
Contact:

Re: Bancuri

#25

Unread post by cicloburu »

Definiția burții:
La bărbați: monument ridicat în cinstea eroului căzut.
La femei: colac peste pupăză.

Paul

Re: Bancuri

#26

Unread post by Paul »

Merge Itzak la Schmil, taxu, şi îl întreabă: tată, astăzi la şcoală am învăţat despre societate, dar nu am înţeles. Ce înseamnă asta?
- Păi cum să îţi explic eu... uite aici în casă la noi... Eu, tac-tu, eu reprezint capitalismul, pentru că eu aduc capitalul în casă. Mamă-ta reprezintă administraţia, că ea se ocupă cu dirijarea tuturor cele. Tu, fiind mic şi tot timpul comentezi, reprezinţi vocea poporului. Suhă servitoarea reprezintă clasa muncitoare, că ea face totul. Iar frate-tu ăla micu' e viitorul ţării, că e mic, creşte, are viaţa în faţă...
Bine... pleacă Iţic mititelul mai confuz decât a venit.
Peste noapte aude pe frati-su plângând, merge în cameră la părinţi, taxu nu era acolo, mă-sa dormea de rupea şi nu-l auzea, iar din camra servitoarei se auzeau nişte icnete care îl făceau să nu vrea să deranjeze... îl schimbă el cum poate, îl adoarme şi se culcă la loc...
Dimineaţă merge mândru:
- Tată, am înţeles cum e cu societatea!
- Cum?
- Capitalismul f*te clasa muncitoare, administraţia doarme pe-o ureche şi nici nu aude măcar vocea poporului, iar viitorul ţării e plin de căcat!!
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Bancuri

#27

Unread post by owene »

Un tânăr novice ajunge la o mănăstire.

Sarcina pe care o primeşte este aceea de a-i ajuta pe alţi preoţi să transcrie vechile canoane şi reguli ale Bisericii.

Tânărul novice observă că ceilalţi preoţi fac aceste transcrieri plecând tot de la nişte copii mai vechi şi nu de la manuscrisele originale.

Se duce la părintele abate şi îi explică acestuia că dacă în prima copie s-a strecurat o greşeală aceasta s-a propagat în toate copiile următoare şi de la o generaţie la alta.

Părintele abate îi răspunde:

- De multe secole se procedează în acest fel şi facem copiile plecând de la copia precedentă. Dar observaţia ta este corectă fiule.

Ca urmare, în dimineaţa următoare, părintele abate coboară în adâncurile pivniţelor mănăstirii, într-o cavernă unde erau păstrate cu sfinţenie manuscrisele şi pergamentele originale.

Acolo unde, de secole, n-a mai pus nimeni piciorul, unde nimeni n-a mai intrat să deschidă cufărul în care sunt păstrate preţioasele documente.

Astfel se scurge dimineaţa, pe urmă prânzul, seara şi chiar noaptea întreagă făra ca părintele abate să dea un semn de viaţă. Alarmat, în cele din urmă tânărul novice coboară să vadă ce se întâmplă.

Îl găseşte pe părintele abate complet devastat, cu veşmintele smulse, cu fruntea însângerată lovindu-se într-una cu capul de bătrânii pereţi.

Tânărul se repede să-l ia în braţe şi întreabă:

- Părinte abate, ce s-a întâmplat?

- AAAAAAAAAAHHHHH !!! CARITATE !!! CARITATE !!! Aici scrie ca trebuia să facem legamânt de CARITATE nu de CASTITATE!!!!!!!!
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Bancuri

#28

Unread post by owene »

La multi ani 2015!
Post Reply