Ural

De la Adler la Zundapp, cu (par)fum de Jawă. Mură-n gură: vorbim numai despre motociclete comuniste / clasice.
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Ural

#1

Unread post by AdrianS »

Ursu' Gunoier ne face reclamă site-ului în chip spectaculos :). Cred că putem deschide fără grijă subiectul cu asemenea filmuleţ:
Vă invit să postaţi aici orice generalităţi (şi universalităţi) legate de motocicleta produsă de IMZ, Rusia.

retromotor
LVL 10,4
LVL 10,4
Posts: 174
Joined: 02 Feb 2013, 16:15

Ural

#2

Unread post by retromotor »

Chiar vroiam sa fac un topic cu Uralul, m-am saturat de priceputii de pe motociclism, numai ca as fi facut pur si simplu o sectiune noua, pe care as fi denumit-o motociclete clasice si cu atas. Sau poti sa ii schimbi denumirea asteia, motocicleta mea nu este retro, este pur si simplu o motocicleta cu atas.

Vad ca pe Urse nu-l mai doare coloana :)
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Ural

#3

Unread post by AdrianS »

Pentru numărul personalizat de acrobaţie şi-a călcat pe inimă şi pe durerea de coloană :P. Însă fără să-mi dau seama l-am strâns ieri de mâna dreaptă - aia betegită cu flexul - de vreo două ori şi s-a-ndoit săracu'.

Foarte săritor omul ăsta! N-am vrut să descopăr apa caldă de unul singur, aşa că am fost la el să mă ajute cu schimbatul pinioanelor în grup. O epopee întreagă!

Pune şi 'mneata poze cu Uralul ăla negru şi frumos, că tot te-ai lăudat cu el atâta! :)
User avatar

luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Ural

#4

Unread post by luca.stere »

Urse e tare, altii n-au ani de viata cati are el pe mobre.
Repar, deci exist! :D

retromotor
LVL 10,4
LVL 10,4
Posts: 174
Joined: 02 Feb 2013, 16:15

Ural

#5

Unread post by retromotor »

AdrianS » 06 Jun 2013, 09:10 wrote:Pune şi 'mneata poze cu Uralul ăla negru şi frumos, că tot te-ai lăudat cu el atâta! :)
Urse e super baiat, el a staruit sa facem o singura intrunire. Numai ca se pare ca si in zona buzoiana vom mai avea una. :)

Cat despre Ural, mi-a reprosat lumea ca ii fac tot felul de poze in scaieti si ca nu vor sa-l mai vada, asa ca astept povestile tale savuroase cu Dneprul.
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Ural

#6

Unread post by AdrianS »

De Urse numai de bine, cred că sughiţă-n neştire!
"Cât despre Ural", nu ştiu cine ţi l-a sau te-a criticat, dar aici cu siguranţă nu este cazul :). Aşa că "fil fri" şi "jevuzanpri"! Iar Dneprul meu trebuie să aştepte până sâmbătă ca să-i pun grupul la loc. "Tu bi continiud" pă topic! :D
Post Reply