Din ogrăzile vecinilor

Despre lumea comunistelor şi motociclism în general, cu o mână tastând şi cu ailaltă strângând grijuliu paharul. Băutură la alegere!
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Din ogrăzile vecinilor

#21

Unread post by AdrianS »

Nu mai ştiu nimic de soarta Muravey-ului. Ultima oară aflasem că i-ar fi montat motor de ETZ şi ceva roată cu frână pe disc pe faţă. Cine ştie ce struţo-cămilă o fi continuat să facă din el. :P Mi-ar fi plăcut să-l revăd ca idee de continuitate, să ştiu că-şi face treaba.
User avatar

luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Din ogrăzile vecinilor

#22

Unread post by luca.stere »

Aceasta mobra nu e de aratat cu degetul dar nu am gasit unde sa postez. De fapt ar fi de aratat cu degetul dar in sensul bun:
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
BSA 1942
Cand am plecat spre casa dupa concediul din Grecia am plecat pe drumul de coasta din zona (Melissi/Xilocastro spre orasul Patra) am vazut parcat langa plaja acest BSA din 1942 care apartine unui batranel care mergea cu el desi nu parea inmatriculat. Din pacate batranelul nu vorbea prea bine engleza (de fapt mai deloc) si nu am putut sa obtin detalii.

In zona respectiva am vazut multe masini vechi, baza fiind "broastele" si alte modele VW din anii '60 si multe pickup-uri Toyota, unele impecabile iar altele niste veritabile "carute" dar functionale.
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Din ogrăzile vecinilor

#23

Unread post by AdrianS »

Mişto caroserie!
Mişto caroserie!
Post Reply