Transporturi

Despre lumea comunistelor şi motociclism în general, cu o mână tastând şi cu ailaltă strângând grijuliu paharul. Băutură la alegere!
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Transporturi

#1

Unread post by AdrianS »

Topic de anunţat lumea când mai plecăm la vreun drum şi suntem dispuşi să transportăm ceva. Tot aici anunţăm că avem de transportat ceva şi poate ne lipim la vreunul amabil.


Am un ditamai parbrizul de Piaggio Hexagon, plexiglas, şi trebuie să ajungă la Nea' Victor în Valu lui Traian, judeţul Constanţa. Parbrizul stă la mine pe şifonier, eu locuiesc în Bucureşti, cartier Tineretului. Cine mă poate ajuta? Mi-e jenă să-l trimit prin poştă sau curierat, că-i cam fragil pentru delicateţea ăstora.

Mulţumesc anticipat!
User avatar

cicloburu
LVL 10,8
LVL 10,8
Posts: 197
Joined: 28 Jan 2013, 12:09
Location: București
Been thanked: 1 time
Zodiac:
Age: 51
Contact:

Re: Transporturi

#2

Unread post by cicloburu »

Hai că te-nvăț eu cum să împachetezi pambrizu'! Dacă aștepți pînă-și face careva drum spre mare, rămîne nea Victor fără apărătoare de vînt...

Oricum, ideea e valabilă, eu am făcut acest serviciu de transportator de cel puțin două ori, cîndva chiar pentru nea Victor!

:cheers:
User avatar

Rocknroll
In Memoriam
In Memoriam
Posts: 7
Joined: 07 Aug 2013, 18:38
Location: Valu lui Traian
Zodiac:
Age: 69

Re: Transporturi

#3

Unread post by Rocknroll »

Salut. Multumesc Adriane, am sa ma interesez eu la autocarele ce fac Bucurestiul. Numai bine.

retromotor
LVL 10,4
LVL 10,4
Posts: 174
Joined: 02 Feb 2013, 16:15

Re: Transporturi

#4

Unread post by retromotor »

Ai facut topicul cam tarziu. Daca anuntai mai devreme, am trimis eu pe cineva la Constanta saptamana trecuta, te-as fi rezolvat.
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Transporturi

#5

Unread post by AdrianS »

Păi abia miercuri am luat parbrizul din Rahova, nene. Mulţam oricum!
Post Reply