Vorbe sfinte

Despre lumea comunistelor şi motociclism în general, cu o mână tastând şi cu ailaltă strângând grijuliu paharul. Băutură la alegere!

Topic author
Paul

Vorbe sfinte

#1

Unread post by Paul »

1. Primăvara se numără motocicletele, toamna se numără motociclistii.
2. Dacă după fiecare tură te bucuri că ai scăpat iar înloc să te fi bucurat, ceva nu e în regulă.
3. Dacă nu ai vrea să fii îmbrăcat în sicriu în tricou şi şlapi, atunci nu purta nici pe moto.
4. Există două categorii de motociclisti: cei care au căzut deja şi cei care urmează să cadă.
5. Oricât ai pilota de repede tot nu îţi laşi gândurile în urmă.
6. Nici capacitatea motorului nici valoarea motocicletele nu te face mai important sau mai valoros.
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Vorbe sfinte

#2

Unread post by owene »

4. Corolar: exista o singura categorie.
User avatar

cicloburu
LVL 10,8
LVL 10,8
Posts: 197
Joined: 28 Jan 2013, 12:09
Location: București
Been thanked: 1 time
Zodiac:
Age: 51
Contact:

Re: Vorbe sfinte

#3

Unread post by cicloburu »

Clișee!

Dacă le putem „cita” într-o discuție sîntem mai „adevărați”! N-o uitați p-asta: „Nu alerga mai repede decît poate să zboare îngerul tău păzitor!”...



VAX!
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Vorbe sfinte

#4

Unread post by owene »

"gandacii zburatori de noapte au gust mai bun decat cei de zi"

"Pana nu iti traznesc viziera nu stii ca exista si fluturi supraponderali." Am pleznit unul din asta la iesirea din Biborteni, nu am mai vazut nimic, am tras o franare de urgenta si am consumat pe spalatul vizierei tot PET-ul cu apa minerala luata de la izvor. S-a spart fluturele ala cu o grasime galbena lipicioasa pe toata viziera, si prima mea reactie sa-l sterg cu degetul a fost ca trafaletul cu lavabil, nu mai vedeam chiar nimic.
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Vorbe sfinte

#5

Unread post by owene »

Asta nu-i originala a mea, dar e garantat romaneasca de pe la Dealul Negru: "Nu exista aroma mai puternica si mai surprinzatoare decat ragaitul de mici in casca integrala". Nu o sa o gasiti pe colectiile americade de vorbe de duh ca asta: https://www.glen-l.com/weblettr/weblett ... cycle.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply