Expozitii pe ploaie si vant

Despre lumea comunistelor şi motociclism în general, cu o mână tastând şi cu ailaltă strângând grijuliu paharul. Băutură la alegere!
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Expozitii pe ploaie si vant

#1

Unread post by luca.stere »

Oare de ce se fac expozitiile moto in aer liber pe ploaie si vant? De ce expozantii gandesc ca e ceva frumos sa te duci la o expozitie cand timpul nu este favorabil?

Anul acesta SAMEB si SAM s-a tinut in aprilie, luna care este foarte instabila dpdv meteo iar temeperaturile sunt in general scazute. Automobilia a organizat un mic expo de mobre retro chiar astazi, pe ploaie in luna aprilie.

Oare organizatorii nu se gandesc ca o vreme nefavorabila poate dauna foarte mult evenimentului?
User avatar

ursu gunoier
LVL 7,5
LVL 7,5
Posts: 64
Joined: 18 Mar 2013, 18:02
Location: Mogosoaia Ilfov

Re: Expozitii pe ploaie si vant

#2

Unread post by ursu gunoier »

Uite i ca trec cu Triumph urile, Fordurile, si Volgile lor. Parca am vazut si Cadillacul verde blindat al lui Al Capone sau... mi s a parut. Foarte probabil.
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Expozitii pe ploaie si vant

#3

Unread post by luca.stere »

ursu gunoier » 12 Apr 2014, 09:23 wrote:Uite i ca trec cu Triumph urile, Fordurile, si Volgile lor. Parca am vazut si Cadillacul verde blindat al lui Al Capone sau... mi s a parut. Foarte probabil.
Normal ca treceau pt ca nu sunt afectate de ploaie, iata la ce s-a rezumat expozitia in privinta motocicletelor:
bk 350.jpg
Din pacate...
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Expozitii pe ploaie si vant

#4

Unread post by luca.stere »

Uitasem, poza am gasit-o pe 4tuning.ro: http://www.4tuning.ro/images/retroparad ... 1-95-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dupa cum se vede este singura poza cu mobre, frumosul BK350 al lui TudorG si se mai vede un MZ.
Post Reply