Tura de lotri

Poze cu panseluţe şi povestiri cu vampiri, totul văzut cu răbdare şi dârzenie din şaua sau ataşul motocicletei vechi.
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Tura de lotri

#1

Unread post by owene »

Lotru, Lotrisor, Vidra, Vidruta, samd.
Mancat 2 paini pe drum, dupa aia nu am avut timp ca ne-am dat peste vai si peste ape.

Prima parte e DJ-ul fara localitati, fara semnal, "the hidden land" intre barajul Vidra si Voineasa(nu asfaltatul, celalalt) si apoi drumul nenorocit dar cu stanci incantatoare intre barajul Petrimanu si Ciungetu.
Cam 20% mai jos:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Scanteie la bujie!
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Tura de lotri

#2

Unread post by owene »

fuck, de mutat la ...

Paul

Tura de lotri

#3

Unread post by Paul »

'tu-i ceapa mă-si, abia ce am venit de la munte şi aş pleca iară!

Iuli-Voshod
LVL 7,5
LVL 7,5
Posts: 67
Joined: 02 Feb 2013, 18:54

Tura de lotri

#4

Unread post by Iuli-Voshod »

poate mai anuntati si voi cand plecati asa, m-as fi alaturat si eu!!! :(
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Tura de lotri

#5

Unread post by owene »

Apoi vrei sa astepti pana la anul doar ca cine stie facem nu facem sau iese o fasaiala. Sezonul e in plin, copiaza-ne: motor, cort si o conserva, ia-o pe unde te poarta privirea si vino inapoi si desarta poze pe forum, feisbuk sau unde vrei, si arata-ne. Facem si la anul o antituristica prin Tzarania, nu stim unde, cum, vedem atunci, suni si te interesezi. La prima tura am batut toba subtil, cine s-a prins a mai intrebat si participat.

Nu ma bag sa organizez pt mai mult de 5 moto ca-i greu, dar pt cine intreaba ii dau traseul facut, chestii de vazut, sa mearga. De-aia zic nu sta sa balesti 1 an ca nu e cine stie ce, ture de-astea am facut si singur.

Iuli-Voshod
LVL 7,5
LVL 7,5
Posts: 67
Joined: 02 Feb 2013, 18:54

Tura de lotri

#6

Unread post by Iuli-Voshod »

voi incepe sa fac asa de unul singur; de fapt deja am inceput; prima o fost baraj maneciu, am urcat offroad pana sus in primul sat!

p.s. nu intotdeauna ma nimeresc cu munca si scoala sa am liber sa pot veni cu voi, dar daca aflu din timp, poate reusesc, asta doar daca ma luati cu voi, mie imi place mult sa va am tovarasi de drum, am ce invata de la voi! atata tot!

drum intins!
Post Reply