Cumpar jante Ural cromate

Vânzări, cumpărări, trocuri, donaţii etc. - moneda la alegere, eventual în rugăciuni.
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Cumpar jante Ural cromate

#1

Unread post by luca.stere »

Cumpar doua jante de Ural/Dnepr cromate, noi sau impecabile. Ofer pret bun.
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Cumpar jante Ural cromate

#2

Unread post by AdrianS »

De ceva vreme mă tot interesez şi eu de alternative la jantele originale de Nipru, care sunt vai de mama lor. Aş vrea să mă orientez către jante din aluminiu. N-ar fi şi pentru boxerele tale un upgrade potrivit?
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Cumpar jante Ural cromate

#3

Unread post by luca.stere »

AdrianS » 02 Mai 2014, 23:17 wrote:De ceva vreme mă tot interesez şi eu de alternative la jantele originale de Nipru, care sunt vai de mama lor. Aş vrea să mă orientez către jante din aluminiu. N-ar fi şi pentru boxerele tale un upgrade potrivit?
Bre, te dadusem disparut. Deja ma gandeam ca esti un agent rus sub acoperire care pozeaza in motociclist si ca ai plecat la petrecerea din Ucraina. Barba de ortodox ai, mobra (fost) sovietica ai, inalt esti... te potrivesti perfect in peisajul sovietic. Sau doar ai avut treaba? :)

La boxerele mele nu mai umblu la jante, voiam jante cromate pt ca dau bine cu negru dar dupa ce m-am mai documentat un pic (si dezamagit de lipsa ofertei) am descoperit ca M63 nu a avut jante cromate si ca de regula jantele erau la culoarea mobrei. Daca pana ma apuc de roti gasesc jante cromate noi le voi cumpara, daca nu, le dau la vopsire electrostatica pe acestea pe care le am acum.
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Cumpar jante Ural cromate

#4

Unread post by AdrianS »

luca.stere » 03 May 2014, 08:35 wrote:Bre, te dadusem disparut. Deja ma gandeam ca esti un agent rus sub acoperire care pozeaza in motociclist si ca ai plecat la petrecerea din Ucraina. Barba de ortodox ai, mobra (fost) sovietica ai, inalt esti... te potrivesti perfect in peisajul sovietic. Sau doar ai avut treaba? :)
:)) =)) =)) =)) :thumbsup:
Pfaaai, fir-ar să fie, mi-ai stricat acoperirea! Abia mă infiltrasem printre tituşki ăia... aveam planuri mari cu efracţia-n KMZ! Dar aşa... rămân măcar cu barba! :P

Doar am avut o grămadă de treabă. Colac peste pupăză (şi nu vreau să-ţi stric topicul, aşa că spun pe scurt), am nevoie de set motor nou pentru Arkadi. Dar am revenit acuma pe forum şi am de postat cu carul, că-s în urmă!

Te-nţeleg cu originalitatea. Însă pe mine mă sâcâie roţile 'cestea descentrate şi înnădite grosolan, aşa că mă gândeam - dacă tot va fi să-i fac o vizită Rabinului - să găsesc ceva roţi din dezmembrări care să aibă aceleaşi cote la jante şi acelaşi număr de găuri pentru spiţe. Nefiind prea cunoscător, încă nu ştiu ce s-ar potrivi. Mai sap. :)
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Cumpar jante Ural cromate

#5

Unread post by luca.stere »

AdrianS » 03 Mai 2014, 06:49 wrote: Doar am avut o grămadă de treabă. Colac peste pupăză (şi nu vreau să-ţi stric topicul, aşa că spun pe scurt), am nevoie de set motor nou pentru Arkadi. Dar am revenit acuma pe forum şi am de postat cu carul, că-s în urmă!
Da-mi inaltimea de compresie a pistoanelor, poate gasim ceva compatibil. Inaltimea de compresie se masoara din centrul boltului pana la fata pistonului:
CompressionHeight.gif
CompressionHeight.gif (7.7 KiB) Viewed 7419 times
CompressionHeight.gif
CompressionHeight.gif (7.7 KiB) Viewed 7419 times
User avatar

Topic author
luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Cumpar jante Ural cromate

#6

Unread post by luca.stere »

AdrianS » 03 Mai 2014, 06:49 wrote: am nevoie de set motor nou pentru Arkadi
http://www.ebay.com/itm/2-Zylinder-mit- ... EL:US:1123" onclick="window.open(this.href);return false;

Costa 125 euro cu tot cu transport, die beste qualität zice ucraineanul...
Post Reply