Secțiune download

Laudă-ne şi / sau înjură-ne! Politicos. Vrem să ştim ce-ai adăuga, schimba sau îmbunătăţi la MOTORIST.RO.

Topic author
Colban Mihai-Codrin
LVL 2
LVL 2
Posts: 7
Joined: 22 Feb 2013, 23:08

Secțiune download

#1

Unread post by Colban Mihai-Codrin »

Salut! Nu ar fi util să se facă o secțiune și pentru download de unde să putem lua cărți tehnice și orice alte materiale folositoare? Eventual să se stocheze toate materialele pe site pentru a nu fi probleme cu linkurile mai târziu. Sunt sigur că multă lume are chestii folositoare prin calculator.

Iuli-Voshod
LVL 7,5
LVL 7,5
Posts: 67
Joined: 02 Feb 2013, 18:54

Secțiune download

#2

Unread post by Iuli-Voshod »

dap, si eu sustin, pe categorii de motorete; eu urc manualul de Voshod, si toate schemele ce le am de Voshod-Minsk! ;)
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Secțiune download

#3

Unread post by AdrianS »

Sunt de acord cu propunerea voastră, mai ales având în vedere că existenţa unei astfel de secţiuni a fost plănuită încă de dinaintea înfiinţării site-ului.

Cum este şi cazul secţiunii "Anunţuri", care este separată de forum, la fel şi aceste materiale vor face parte dintr-o secţiune de încărcări şi descărcări pentru fişiere electronice. Scopul este să punem laolaltă o arhivă cuprinzătoare de manuale de întreţinere, reparaţie, scheme şi materiale tehnice.

Preconizez că vom avea ceva palpabil în cel mult o săptămână. În continuare sunt deschis sugestiilor voastre :).

Iuli-Voshod
LVL 7,5
LVL 7,5
Posts: 67
Joined: 02 Feb 2013, 18:54

Secțiune download

#4

Unread post by Iuli-Voshod »

Mulţumim domnule! Uite aşa încet încet, forumaşul asta începe sa facă paşi şi să crească! :)
User avatar

Sven Hinka
LVL 5
LVL 5
Posts: 35
Joined: 29 Mar 2013, 15:48
Location: Bucuresti, Pantelimon

Secțiune download

#5

Unread post by Sven Hinka »

Eu nu pot uploada manualul de Jawa 350ts. Imi spune ca nu am voie. Are cineva vreo idee de ce?
User avatar

incognito
LVL 3,5
LVL 3,5
Posts: 18
Joined: 08 Feb 2013, 10:19
Location: Curtea de Argeş - Bucureşti
Zodiac:
Age: 36
Contact:

Secțiune download

#6

Unread post by incognito »

Sven Hinka » 31 Jul 2013, 18:38 wrote:Eu nu pot uploada manualul de Jawa 350ts. Imi spune ca nu am voie. Are cineva vreo idee de ce?
Poţi să ne dai mesajul de eroare exact? :)
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Secțiune download

#7

Unread post by AdrianS »

Problema e că webhost-ul nostru de acum ne permite să încărcăm fişiere de maxim 8 MB. Probabil că manualul respectiv are dimensiuni mai mari. Îl poţi încărca în mai multe părţi, fiecare având sub 8 MB. :)
User avatar

Sven Hinka
LVL 5
LVL 5
Posts: 35
Joined: 29 Mar 2013, 15:48
Location: Bucuresti, Pantelimon

Secțiune download

#8

Unread post by Sven Hinka »

Si eroarea...

Image
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Secțiune download

#9

Unread post by AdrianS »

Spune-mi, te rog, şi ce dimensiune are fişierul pe care ai încercat să-l încarci! Aşa voi putea diagnostica mai repede problema, deşi îmi ştii deja bănuiala.
User avatar

Sven Hinka
LVL 5
LVL 5
Posts: 35
Joined: 29 Mar 2013, 15:48
Location: Bucuresti, Pantelimon

Secțiune download

#10

Unread post by Sven Hinka »

Pai nici n-ajung la partea cu incarcatul. Imi apare direct mesajul ala. Fisierul are 5.07mb
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Secțiune download

#11

Unread post by owene »

Nu am gasit sectiunea de download/upload. La articole vad ca exista doar sectiune mecanica, si oricum se poate doar text, nu pot atasa.

===
Aici pun regulatorul meu de incarcare pe care il folosesc cu succes de ceva km, nu trebuie sa mi-l laud fiindca sunt multumit de el, face ce trebuie si pe deasupra are tot felul de protectii si functii.

Vi-l ofer gratis sub licenta opensource GNU GPL, ceea ce va da pe scurt tot felul de depturi de folosire si modificare, cat timp mentionati dezvoltatorii anteriori, puteti sa-l si produceti sa-l vindeti pe bani cat timp il anuntati pe client ca proiectul este public si ar putea sa si-l faca singur, gratis.

versiunea urmatoare mai compacta va fi gata la anul :-)
Post Reply