Noua structură a forumului

Aici vă ţinem la curent cu noutăţile şi vechităţile din MOTORIST.RO.
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Noua structură a forumului

#1

Unread post by AdrianS »

În urma discuţiilor purtate cu voi şi a sugestiilor primite (un, deux, trois et c'est pas fini), Motorist.ro părăseşte corsoul motociclistic şi intră în nişa motocicletelor comuniste / clasice. Este o tranziţie cât se poate de firească, din moment ce aceasta a fost tendinţa de la bun început.

Ca să fim "ceată" nu doar cu numele, propun ca noua structură a forumului să fie stabilită în urma unui efort de creaţie public. Sugerez în ideea asta să lăsăm forumul să crească natural, evitând să deschidem de la bun început prea multe subforumuri. Unde se va concretiza o nevoie pentru categorii / subforumuri suplimentare, fiţi siguri că ele vor fi create. Aşa cum a pus Cicloburu problema la un moment dat, metafora cea mai potrivită este cea a parcului fără alei: potecile vor apărea natural în funcţie de nevoi şi pavăm pe urmă întru definitivarea lor.

Acestea fiind spuse, deocamdată îmi vine în minte următoarea structură:

[tab=30]General
[tab=30]- Introduceri
[tab=30]- Discutii generale

[tab=30]Motorisme
[tab=30]- Generalităţi
[tab=30]- Fierul meu
[tab=30]- Cioplituri
[tab=50]↳ subforum pentru motocicletele modificate substanţial, DKW et alia să fie atenţi! :P
[tab=30]- Poiana lu' Ciocan
[tab=50]↳ subforum de service, aşa cum a sugerat Cristi57; zic să-l lăsăm aşa deocamdată şi vedem mai încolo dacă-i cazul să-l mărim
[tab=30]- Întruniri / Evenimente
[tab=30]- Plimbări şi ture
[tab=30]- Talcioc
[tab=50]↳ subforum pentru anunţurile de vânzare-cumpărare, rămâne de văzut dacă vom folosi forumul pentru aşa ceva sau ne vom folosi de secţiunea dedicată (considerentele sunt deocamdată tehnice, subforumul şi secţiunea pot funcţiona în paralel o vreme până vedem care variantă-i mai ergonomică)

[tab=30]Motorist.ro
[tab=30]- Anunţuri oficiale
[tab=30]- Sugestii / Sesizări

Nu se poate spune că am cea mai bogată imaginaţie. De aceea ordinea, denumirile şi structura-n sine nu-s deloc bătute-n cuie, aşa că primesc bucuros variante mai bune! Trebuie lămurit ce facem şi cu topicurile existente în secţiunile dedicate scuterelor, motocicletelor enduro şi aşa mai departe. Eu mă gândeam să le grupăm pe toate într-un subforum de soiul "Orezării" :). Nu uitaţi de ideea cu secţiunile exclusiviste, le mai implementăm ori ba?

Vreau să facem schimbarea cât mai curând, aşa că săriţi!
Last edited by AdrianS on 29 Oct 2013, 19:27, edited 1 time in total.
Reason: Scăpări gramaticale semnalate de Ivan Pedală. :)
User avatar

owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Noua structură a forumului

#2

Unread post by owene »

Intern - aia cu treburi interne, poza, nume samd
User avatar

Topic author
AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Noua structură a forumului

#3

Unread post by AdrianS »

Marea schimbare de structură şi orientare a avut loc. Site-ul este acum oficial axat pe motociclism, în speţă pe motocicletele comuniste. Am grupat "restul lumii" sub categoria "De-alelalte". Dacă zona respectivă continuă să rămână inertă, cel mai probabil o voi înlătura cu totul.

Păreri? Observaţii? :)
User avatar

DKW
LVL 9,8
LVL 9,8
Posts: 132
Joined: 14 May 2013, 13:00
Location: Bucuresti
Zodiac:
Age: 50

Re: Noua structură a forumului

#4

Unread post by DKW »

Lasa si zona de de-altele, se va umple si aia candva, tot este facuta. O sa mai deschid io un topic la enduro despre o Gilera XRT600 din '88 sa nu zici ca e prea liniste :D
User avatar

pedros
LVL 5,5
LVL 5,5
Posts: 41
Joined: 11 Feb 2013, 12:50
Location: Bucuresti-Grozavesti
Zodiac:
Age: 56

Re: Noua structură a forumului

#5

Unread post by pedros »

Cu timpul , o sa prezint si eu Translantul.
Deci e buna sectiunea. :thumbsup:
User avatar

cicloburu
LVL 10,8
LVL 10,8
Posts: 197
Joined: 28 Jan 2013, 12:09
Location: București
Been thanked: 1 time
Zodiac:
Age: 51
Contact:

Re: Noua structură a forumului

#6

Unread post by cicloburu »

Aici ar trebui mutată și Planeta lui Marius... Ar trebui și mutată și montată :P !
Post Reply