Alcoale

La trei brazi şi-un bananier. Off-topic cât vă pofteşte inimioara aia în doi, patru sau prea mulţi timpi!
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Alcoale

#1

Unread post by owene »

Frati intru etanol

Stiu ca beti orice, pe forum se fac fite dar la intruniri Timisoareana la pet e baza :love:

Azi am gustat o posirca dezamagitoare, laudata ca "brand". Ouzo. Acu vreo 2 luni am avut o treaba in Athena, am fost pe fuga si singur, asa ca nu am avut cu cine sa profundez studiu de caz. Am bagat 2 beri reci Alfa intr-o seara si am dat nota 10, si bere Mythos(mult-reclamizata) si am dat nota 9. Am cumparat 2 sticle cu tarie de-a lor, dupa ce i-am descusut pe greci ce beau ei chestii facute la cazam e sub mana la bunicu in ograda. Pai ca in insule se face ouzo si la tara se face tzipouro. Ada cate o sticla acasa, degustam in tihna.
Tzipouro - nota 10, o tescovina cu parfum de struguri cu o tenta palida de anason - cu un cub de ghiata - nu se tulbura - o placere. Nota 10 am zis
Ouzo - acum primul pahar nu o sa ajunga la chiuveta, dar restul sticlei mi-e ca o arunc in damigeana pentru re-distilare. O dezamagire crunta, dulce, gretos si parfumat.

Care mergeti la greci, chinuiti-va sa cautati tzipouro, si o sa ma pomeniti. De bine. Ouzo e posirca cu cozi ce se vinde turistilor.
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Alcoale

#2

Unread post by owene »

Imi plac clatitele cu whiskey!
Cine stie cunoaste
User avatar

ivan pedala
In Memoriam
In Memoriam
Posts: 199
Joined: 30 Jan 2013, 17:35
Location: Bîlteni
Has thanked: 28 times
Been thanked: 16 times
Zodiac:
Age: 62

Re: Alcoale

#3

Unread post by ivan pedala »

Coca Cola, Red Bull, Bergenbier fara alcool si apa minerala Zizin... astea stiu ca nu se pun, dar la astia mai expirati, care si-au baut cota, cred ca merge! :))
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: Alcoale

#4

Unread post by AdrianS »

owene » 20 Mar 2014, 11:55 wrote:Imi plac clatitele cu whiskey!
Cine stie cunoaste
Cică vine Feri în Bucureşti marţea ailaltă, că cică să ne-ntâlnim pe după-amiază dacă tot era prin preajmă. Zis şi făcut. Se-ntâmplă foarte multe în poza următoare, vă rog să vă benoclaţi şi să-ncepeţi a semnala detalii! :D
DSC_7329.jpg
Din aceeaşi zi, întâlnire accidentală cu Aleko şi tot cam aşa cu Feri (anunţată cu vreo două ore înainte, deci tot pe-acolo):
Accidental coincidental, s-au brodit toate la fix.
Accidental coincidental, s-au brodit toate la fix.
Aleko, Ovidiu, Feri şi subsemnatul.
Aleko, Ovidiu, Feri şi subsemnatul.
Aleko: "Hai, ţine tu roşiile şi varza, că iau eu ghiozdanul ăsta."
Aleko: "Hai, ţine tu roşiile şi varza, că iau eu ghiozdanul ăsta."
În ordinea vechimii, de la mic la mare: Nipru MT-16, Aleko, Arkadi, Feri şi Alioşa.
În ordinea vechimii, de la mic la mare: Nipru MT-16, Aleko, Arkadi, Feri şi Alioşa.
Aleko a fost gagiu de treabă şi l-a scutit pe Feri de-un drum per pedes de la metrou până la Ovidiu acasă. Cică-i prima oară când merge în ataş! :P
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Alcoale

#5

Unread post by owene »

A doua, prima data a fost intr-un atas de Simson, eram copil de 3-4 ani, ne-a luat un unchi de la gara de tara din camp pana la el acasa ca il vizitam, cum se obisnuia pe atunci, vizita cu clanul. Din toata vizita aia numai drumul in atas il tin minte.
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: Alcoale

#6

Unread post by owene »

@AdrianS, ia povesteste cum am fost noi doi duminica seara la shopping in mall, imbracati cu mult stil si multa arta si cum ai afectat tu trendul si moda :inocent:

Scuze daca-i offtopic, dar concluzia am dat-o pe whiskey "de supravietuire"
User avatar

luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: Alcoale

#7

Unread post by luca.stere »

Ce avem noi aici?

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=9-kNLw3 ... MOrfwMXEEQ[/BBvideo]

Paul

Re: Alcoale

#8

Unread post by Paul »

vă rog să vă benoclaţi şi să-ncepeţi a semnala detalii!
Şi-a pus parchet, fetele cresc mumos, biblioteca vast-cuprinzătoare n-a dispărut, ...n-am fost demult acolo, Ovidiu ca de obicei la costumul tip maimuţă pe la el prin casă, neica Feri probabil o beut suficient cât să vadă bine, răţuşca are roate... mai sunt? mai sunt.
Post Reply