Bine v-am găsit!

Tocmai te-ai înscris pe forum? Fă bine şi dă cu bună-ziua aici, că politeţea-i mama motociclismului!

Fishy86
LVL 0,5
LVL 0,5
Posts: 1
Joined: 24 Feb 2013, 12:54

Bine v-am găsit!

#41

Unread post by Fishy86 »

Salutare colegi !
Multi ma stiu deja ca Fishy , altii mai apropiati ca si Karcsi.
Sunt din Cluj, nu ma consider un adevarat motociclist, mai mult pasionat de fieratanii pe 2 roti. Practic acest "sport" de aproape 5 ani. Cam atat ... asa de inceput :)

darie
LVL 2,5
LVL 2,5
Posts: 9
Joined: 07 Mar 2013, 14:29

Bine v-am găsit!

#42

Unread post by darie »

Salut!Sunt Darie, din Botosani. Urmaresc discutiile despre comuniste de vreo 2 ani si momentan sunt aspirantul unui MT 11 cu atas sau o Planeta V cu atas.

Paul

Bine v-am găsit!

#43

Unread post by Paul »

estem planeta peati cu ataş, dai o motosapă pe ea?
http://www.covera.ro/unelte-utilaje/gra ... 7-kw_1621/
User avatar

LIL DEBUL
LVL 4
LVL 4
Posts: 22
Joined: 14 Mar 2013, 06:20
Zodiac:
Age: 55

Bine v-am găsit!

#44

Unread post by LIL DEBUL »

BAU,credeati ca scapati de mine ?
Vad aici nume sonore, lume cu staif, boierasi ai motorismului, bravo nene, ma simt onorat, intr-o adunare selecta. Mijto as , Calea Victoriei, Carul cu Bere, singe albastru , desi bezenu' e galben. Saru'mina boieri dvs.

Paul

Bine v-am găsit!

#45

Unread post by Paul »

Eu unul, onorat nu mai puţin deasemeni....

Magic4Ce
LVL 2,5
LVL 2,5
Posts: 11
Joined: 18 Mar 2013, 08:07

Bine v-am găsit!

#46

Unread post by Magic4Ce »

Salut! Iaca iaca, ne strângem cu drag... Bine v-am găsit!

mihă.Escu
LVL 3,5
LVL 3,5
Posts: 18
Joined: 05 Feb 2013, 10:42

Bine v-am găsit!

#47

Unread post by mihă.Escu »

Am venit, n-am ciocănit, am intrat, v-am găsit în indispensabili și după ce v-am ras pita și palinca...zic și eu zâua bună! No! Și-l am și pe Lev, Jupiterul 4, deh, care vă zice la fel!

Paul

Bine v-am găsit!

#48

Unread post by Paul »

Rrrrîng dîng dîng.. noh.
User avatar

Sven Hinka
LVL 5
LVL 5
Posts: 35
Joined: 29 Mar 2013, 15:48
Location: Bucuresti, Pantelimon

Bine v-am găsit!

#49

Unread post by Sven Hinka »

Salutari. Ma numesc Tudor aka Sven Hinka si probabil ca unii ma stiti dupa Motociclism.ro sau dupa proba aruncatului de piese pe sub gard (cunoscatorii stiu). In rest....23 de ani, mort dupa Tula TMZ, Voshod si alte comuniste si....cam atat

Hai cu "Bine v-am gasit!"
User avatar

DKW
LVL 9,8
LVL 9,8
Posts: 132
Joined: 14 May 2013, 13:00
Location: Bucuresti
Zodiac:
Age: 50

Bine v-am găsit!

#50

Unread post by DKW »

Salutare, sunt Cristi alias DKW ( Dkw, DKWraith2Anen e vechiul user), posesor de diverse tinichele.
LROC Romania.

marian zcm
LVL 2,5
LVL 2,5
Posts: 9
Joined: 02 Feb 2013, 18:41

Bine v-am găsit!

#51

Unread post by marian zcm »

:lol: Salutari,noilor veniti!

George Urdarescu
LVL 2
LVL 2
Posts: 8
Joined: 02 Sep 2013, 09:31

Bine v-am găsit!

#52

Unread post by George Urdarescu »

Hallo prieteni!
George Urdarescu aici, pentru prieteni sunt Giuky. 47 de ani, 3 mostenitori (toti in De la nevasta), pe diploma scrie arhitect, in fapt baiat bun la toate, imi plac toate motocicletele, in special cele touring, atit din clasa enduro/touring cat si clasa sport/touring.
Despre mine pe scurt va spun ca la 23 de ani, am tecut Dunarea la sarbi si de acolo am ajuns la nemti, o perioada am lucrat ca zilier, am venit inapoi in tara in 92 si mi-am terminat studiile si apoi am plecat inapoi, legal de acum, iar dupa 94 m-am angajat la un atelier destul de mare din zona Berlinului care se apucase de restaurat masini si motociclete, asa ca am pus mana la lucru, si pe Bmw si pe Zuendapp si pe NSU si pe Adler, si multe altele, am avut oportunitatea sa ajut din postura baiatului bun la toate multi oameni priceputi in ale mecanicii.
dEsigur ca m-am indragostit atit de masinile vechi cat si de motocicletele vechi, daca aveti nevoie de sfaturi sau ajutor in De, sunt aici. Acum imi petrec veacul prin casa parintilor din Balotesti, incalec o Honda CB750 mai vechiuta, sper sa ne vedem si pe motoare.

George Urdarescu
LVL 2
LVL 2
Posts: 8
Joined: 02 Sep 2013, 09:31

Bine v-am găsit!

#53

Unread post by George Urdarescu »

De ce trebuie sa fac log in dupa ce am postat, am gresit undeva? Daca mai vedeti greseli de scriere, va rog sa ma iertati, am aproape 20 de ani de De.
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Bine v-am găsit!

#54

Unread post by AdrianS »

Bine te-am găsit, George! Faină poveste, mă bucur să mai aud şi de bine în asemenea vremuri. Ce a prilejuit / pricinuit totuşi întoarcerea?

Treaba cu log-out-ul este un bug care îi afectează pe câţiva utilizatori ai site-ului. Se pare că pe destul de mulţi. Nu-mi place nici mie, ăsta fiind unul din motivele pentru care lucrez de câteva săptămâni la schimbarea platformei. Va urma. :)

George Urdarescu
LVL 2
LVL 2
Posts: 8
Joined: 02 Sep 2013, 09:31

Bine v-am găsit!

#55

Unread post by George Urdarescu »

M-am intors sa renovez casa parintilor. Pe undeva in octombrie ma intorc , fara sa supar pe cineva, acasa, caci eu am casa in DE. Vin numai vara in RO, dupa ce o sa termin cu casa probabil o sa stau mai mult.

Am rezolvat cu log in ala, trebuia sa dau o bifa adica sa selectez ca vreau sa stau permanent.

Paul

Bine v-am găsit!

#56

Unread post by Paul »

Se poate omul baza pe dumneata la intenţia de a îşi procura vreo ţoaclă de acolo? Sfaturi, cunoştinţe.....

bacdava
LVL 5,5
LVL 5,5
Posts: 38
Joined: 17 Mar 2013, 08:34

Bine v-am găsit!

#57

Unread post by bacdava »

Salutare George. Daca ai chef si placere poate stabilim o adunatura pana pleci sa ne povestesti si noua cum se surubareste la vechituri pe-acolo.

George Urdarescu
LVL 2
LVL 2
Posts: 8
Joined: 02 Sep 2013, 09:31

Bine v-am găsit!

#58

Unread post by George Urdarescu »

Salut Paul. Scuza-mi ignoranta, dar nu stiu ce e aia toacla.
Salut Bacdava. Cu mare placere putem sa ne intalnim, de ex duminica vreau sa mnerg in talcioc la Vitan sa mai vad daca mai este atmosfera e acum 20 de ani pentru ca eu acolo am vazut prima data Beemer R12, BSA sau alte minunatii, Jawe sau Nipre noi de abia scoase din magazin.

Paul

Bine v-am găsit!

#59

Unread post by Paul »

scuză-mi ignoranţa, dar nu ştiu ce e aia ţoaclă
ah ... :) vai. Las' că-ţi revii în scurt timp în Românica zilelor noastre.

Amendatu
LVL 1,5
LVL 1,5
Posts: 4
Joined: 07 Aug 2013, 10:54

Re: Bine v-am găsit!

#60

Unread post by Amendatu »

Sieg Heil!!! Sunt Razvan din Buzau si ma bucur ca sunt aici si ii salut pe noii veniti.
 ! Message from: AdrianS
Răzvan, sper că înţelegi de ce ţi-am moderat mesajul. Fii binevenit, dar te invit să laşi la uşă rasismele! Forumurile vecine au parte de prea multe, site-ul nostru îşi propune ţeluri ceva mai omeneşti.
Post Reply