Boxereală de primăvară

Anunţuri, poveşti şi fotografii cu, despre şi de la întâlniri motoristice şi evenimente.

Topic author
Paul

Boxereală de primăvară

#1

Unread post by Paul »

Ca iarna aşa, stînd cu o mînă pe maus, cu una pe tastatură şi în cealaltă cu-n pahar de vin, cu capul răcit în căciulă iar aeroterma suflă-n... sus, îţi umblă mintea la prostii...

Ce-aş mai scoate io nipra s-o cunosc, într-o plimbare de primăvară! De-aia cînd toţi copacii sunt albi, iarba-i mugur verzui iar pămîntul miroase a reavăn... uh! ce m-aş duce cu ţintă!
Păi şi de ce nu aş corupe şi pe alţii, că numai în haită e senzaţia motociclistică. Sunt atîţia prieteni deţinători de bocere, mari amatori de haihuială. Iaca AdrianSu, cicloburu, krokodilu, roninu...

Io plec prin Vaslui pîn la Bacău, unde mă însoţesc cu krokodilu prin Piatra şi spre Bicaz baraj şi peste Bicaz chei, ce nebunie trebuie să fie călare pe acolo! Coborîm în Ardeal prin Gheorghieni şi apoi ne oprim pe la Praid, unde ne întîlnim cu ceilalţi care vin dinspre sud şi poate chiar cu domniile lor clujene sau tîrgmureşene care or binevoi!
Acolo petrecem şi odihnim,

iar înapoi refacem o multplăcutamintită umblătură, trecerea munţilor dinspre Focşani. După Tîrgu Secuiesc intrăm prin Ojdula, trecem Lepşa şi ne reîntîlnim cu cîmpia după Panciu.
La mausoleu la Mărăşeşti ne despărţim, fiecare apucînd spre unde se are, ba spre nord la Bacău, ba spre este prin Tecuci, ba spre sud spre Buzău sau Bucureşti.

Acuma, voinţă să fie, că bani şi timp, mai falsificăm noi!

Şi apoi fiecare este liber să-şi aleagă traseul pe care să vină. Obligatorie este doar bucata dintre Tîrgu Secuiesc şi Mărăşeşti. Că io oi face aşa http://www.mopedmap.net/route/1941130#l ... ts_terrain

Topic author
Paul

Boxereală de primăvară

#2

Unread post by Paul »

Nimeni, nimic, nici o părere...?
User avatar

schumydan
LVL 6
LVL 6
Posts: 46
Joined: 31 Jan 2013, 18:29
Been thanked: 1 time

Boxereală de primăvară

#3

Unread post by schumydan »

mi-e sa nu ajunga si asta cum a fost anu trecut cu juchiteru :P
La Vita e Bella!

Topic author
Paul

Boxereală de primăvară

#4

Unread post by Paul »

"Aia cu juchiteru" se va face anul ăsta august-septembrie, la categoria "mai mare"
Căcat.egoria 350 cu bagaje prin munţi, mai greu la deal... fusăi şi ştiu...
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Boxereală de primăvară

#5

Unread post by AdrianS »

Un lucru este sigur: avem cel puţin două boxere şi-un bicilindru paralel de suit măcar pe Transalpină anul ăsta! :P

Boxerul negru trebuie mai întâi desfăcut şi pus la loc, mai ales din pricina garniturilor, a frânelor şi a instalaţiei electrice. Boxerul albastru se va alege cu un motor refăcut până să plece la orice soi de drum. Iar bicilindrul doi-timpist mai vrea doar nişte reglaje şi, apoi, rodaje.

Image

Image

Image
Este posibil ca Niprul tău să fie - mecanic vorbind - în stare bună. Dacă - în urma inspecţiei pe care i-o vei face motocicletei - vezi că aşa vor sta lucrurile, te sfătuiesc să nu fii prea zelos cu transformarea ei în japoneză. În schimb, suie-te pe ea şi călăreşte-o naibii! :)

Cât despre umblătura dumitale, nu mă deranjează secţiunea aia de drum aşa-zis obligatorie. Trebuie discutat şi văzut cum stăm cu banii.

Topic author
Paul

Boxereală de primăvară

#6

Unread post by Paul »

Cîte do-oi, cîte do-oi, hora romînească.... două boxer, două paralele, două coa una lîngă alta... numai oameni cu cîte două bre...

Aşa, şi? ce-aveţi de făcut?
Şi tocmai d-asta am lătrat din timp, ca să ştiţi şi s-o includeţi în planificare. Dacă binevoiţi.

Topic author
Paul

Boxereală de primăvară

#7

Unread post by Paul »

Facem din asta întîlnirea de inaugurare a acestui forum?

bacdava
LVL 5,5
LVL 5,5
Posts: 38
Joined: 17 Mar 2013, 08:34

Boxereală de primăvară

#8

Unread post by bacdava »

Ma bag si eu, da mai dureaza un pic cu adunat motoru.
29-30-31 martie cum vi se pare

Topic author
Paul

Boxereală de primăvară

#9

Unread post by Paul »

Mi se pare adînc :lol: deşi sunt în concediu, e Paştili mamii şi tatalui mieu... şi voi fi şi pe la Hînceşti.

Topic author
Paul

Re: Boxereală de primăvară

#10

Unread post by Paul »

Măcar în 2014 poate o facem.

cios
LVL 4,5
LVL 4,5
Posts: 28
Joined: 04 Feb 2013, 13:04

Re: Boxereală de primăvară

#11

Unread post by cios »

sa nu se transforme in foileton Paule...

Topic author
Paul

Re: Boxereală de primăvară

#12

Unread post by Paul »

Tot ce-i posibil. Eu oricum tre' să scot la munte şi un tovarăş bun de-al meu de aici cu un Ural.

Topic author
Paul

Re: Boxereală de primăvară

#13

Unread post by Paul »

Cazut-a floarea din copaci
S-au rupt biele prin motoare
în aşa hiere să te caci
Cu-aşa dorinţe călătoare.

Căcând să te aşterni la drum
că iar să bule' "comunista",
Pe tobă nu mai iese fum
şi sudui vârtos de.... pista.

te uiti cuminte împrejur
cum trece vremea cea fudulă
tu stai trântit pe jos în cur
Plimbarea ţi s-o dus pe....... strună.

cios
LVL 4,5
LVL 4,5
Posts: 28
Joined: 04 Feb 2013, 13:04

Re: Boxereală de primăvară

#14

Unread post by cios »

tu esti dovada incontestabila ca romanul s-a nascut poet...

Topic author
Paul

Re: Boxereală de primăvară

#15

Unread post by Paul »

Păi da, când nu-i merge nica, ce să facă...
Post Reply