doua ture cu ETZ-ul

Poze cu panseluţe şi povestiri cu vampiri, totul văzut cu răbdare şi dârzenie din şaua sau ataşul motocicletei vechi.
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

doua ture cu ETZ-ul

#1

Unread post by owene »

Luna Iunie mi-a dat ocazia la doua ture, cu MZ-ul, la cererea lui Mihai dau linkurile catre forumul MZ

http://mzbrothers.fr.yuku.com/topic/931 ... erca-Buzau" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mzbrothers.fr.yuku.com/topic/936 ... -2014-Aiud" onclick="window.open(this.href);return false; care are cam toate pozele aici: link Picasa Tura a fost mai lunga, joi-luni, Brasov-Aiud- Alba Iulia- Aiud- cheile Valisoarei - Rimetea - Aiud - Turda-Petrestii de jos(in spatele cheilor Turzii) - Turda - Campeni - Abrud- Zlatna - Teius- Blaj - Brasov + fataiala de aprovizionare = 860km frumosi
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#2

Unread post by owene »

se poate sterge
User avatar

cicloburu
LVL 10,8
LVL 10,8
Posts: 197
Joined: 28 Jan 2013, 12:09
Location: București
Been thanked: 1 time
Zodiac:
Age: 51
Contact:

Re: doua ture cu ETZ-ul

#3

Unread post by cicloburu »

Topicul?
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#4

Unread post by owene »

da, cred. Nu e specific forumului, si al' de mi-a cerut nu cred ca s-a mai uitat.
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: doua ture cu ETZ-ul

#5

Unread post by AdrianS »

Hmmm, ia să vedem. Postacu-i Feri, deci super! Subiectul e tură cu motocicleta, deci mişto! Motocicleta-i ETZ, aşadar comunistă. Şi-atunci de ce am şterge aşa ceva? :)
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#6

Unread post by owene »

asa, de protest ca voi nu puneti nimic :whistling:
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: doua ture cu ETZ-ul

#7

Unread post by AdrianS »

Ţi-am zis, Ovi, că de-asta o face? :D Uite-aşa de contra-protest nu-ţi şterg nimic! :P
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#8

Unread post by owene »

Deci protestul pasnic, japonez, a fost inabusit din prima in sange fara ca administratia comunista sa analizeze doleantele. :thumbdown:
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#9

Unread post by owene »

Atunci facem asa: te duci la 'Administration>Users" la userul meu, iti notezi data de "last seen" ca si peste o luna tot aia va ramane. Asta asa ca sa nu ma dai afara pe insulte. E ok asa?
:cheers:
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#10

Unread post by owene »

M-am tinut de cuvant, ieri am intrat prima data dupa o luna de pauza auto-promisa(da, stiu, nu a plans nimeni dupa mine, dar nu ma apasa, fiindca aici pe forumul asta nu exista "impreuna" fiecare e pe cont propriu, exceptie luca.stere care impartaseste una alta cu poze, tura la Cuca unde am fost si io dar sa dea naiba nu ne-am intalnit). Cel mai mult m-am mirat ca adminul intra mai rar decat mine, sau nu a catadicsit un raspuns, dar asa o fi bine.

Eu am dat intre timp o tura la Baiut - MM la intrunirea Rock n'Road ca pretext, si am biciuit MZ-ul 870km in total ca sa ma intalnesc cu niste prieteni dragi si sunt multumit ca am facut-o fiindca au fost momente de neuitat.
User avatar

luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: doua ture cu ETZ-ul

#11

Unread post by luca.stere »

owene » 22 Aug 2014, 17:48 wrote: tura la Cuca unde am fost si io dar sa dea naiba nu ne-am intalnit).
La Cuca nu am reusit sa ma intalnesc cu multi, eu am ajuns sambata pe la 13:00. Pana m-am "acomodat", pana am mancat deja s-a facut seara si trebuie sa recunosc ca mai mult am stat cu "ai mei", adica cu Urse, Popesco, IonelD, Petrica, Adrian Sisi. Abia dupa ce acestia s-au retras am iesit "in lume" sa socializez dar in afara de Pedro si de Lolo nu prea cunosteam multa lume si multi se retrasesera sau chiar plecasera de sambata. A doua zi, adica duminica, s-a plecat relativ repede si nu a mai fost timp de discutii. Trebuia sa vin de vineri dar din pacate munca nu mi-a permis.
owene » 22 Aug 2014, 17:48 wrote:Cel mai mult m-am mirat ca adminul intra mai rar decat mine, sau nu a catadicsit un raspuns, dar asa o fi bine.
Io zic ca adminul e spion rus infiltrat, cred ca si-a facut motorul in mare secret (nici o poza) si a plecat la Donetsk sa le arate separatistilor ce mobra are el :D .
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#12

Unread post by owene »

daca tot am pomenit de intrunirea din Baiut - Maramures, o intrunire facuta de un friend's club cu atmosfera relaxata de neuitat, dau cateva filmari relevante si de acolo

De la drumul incolo, un video facut in Cheile Babei - foarte frumoase pacat ca nu se vede splendoarea lor completa in filmare. indicatorul de judet MM e chiar in chei si tot acolo exista un izvor foarte foarte rece numit Pizda Babei

http://www.youtube.com/watch?v=DrMZznko ... detailpage

ceva din atmosfera de sambata

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... neuvti2-ZU

Pe drumul de intoarcere Targu-Lapus - Rohia o alternativa spus de un biciclist ca drumul e bun, proaspat asfaltat, si n-a fost. Dar era DN :whip:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -qbqs3o678



Poze si poveste pentru cine e curios, la http://mzbrothers.fr.yuku.com/topic/948 ... Fj_GMnQqSo
Post Reply