doua ture cu ETZ-ul

Poze cu panseluţe şi povestiri cu vampiri, totul văzut cu răbdare şi dârzenie din şaua sau ataşul motocicletei vechi.
Post Reply
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

doua ture cu ETZ-ul

#1

Post by owene »

Luna Iunie mi-a dat ocazia la doua ture, cu MZ-ul, la cererea lui Mihai dau linkurile catre forumul MZ

http://mzbrothers.fr.yuku.com/topic/931 ... erca-Buzau" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mzbrothers.fr.yuku.com/topic/936 ... -2014-Aiud" onclick="window.open(this.href);return false; care are cam toate pozele aici: link Picasa Tura a fost mai lunga, joi-luni, Brasov-Aiud- Alba Iulia- Aiud- cheile Valisoarei - Rimetea - Aiud - Turda-Petrestii de jos(in spatele cheilor Turzii) - Turda - Campeni - Abrud- Zlatna - Teius- Blaj - Brasov + fataiala de aprovizionare = 860km frumosi
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#2

Post by owene »

se poate sterge
User avatar

cicloburu
LVL 10,8
LVL 10,8
Posts: 197
Joined: 28 Jan 2013, 12:09
Location: București
Been thanked: 1 time
Zodiac:
Age: 51
Contact:

Re: doua ture cu ETZ-ul

#3

Post by cicloburu »

Topicul?
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#4

Post by owene »

da, cred. Nu e specific forumului, si al' de mi-a cerut nu cred ca s-a mai uitat.
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: doua ture cu ETZ-ul

#5

Post by AdrianS »

Hmmm, ia să vedem. Postacu-i Feri, deci super! Subiectul e tură cu motocicleta, deci mişto! Motocicleta-i ETZ, aşadar comunistă. Şi-atunci de ce am şterge aşa ceva? :)
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#6

Post by owene »

asa, de protest ca voi nu puneti nimic :whistling:
User avatar

AdrianS
Administrator
Administrator
Posts: 508
Joined: 26 Jan 2013, 20:16
Location: Bucureşti
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times
Zodiac:
Age: 34
Contact:

Re: doua ture cu ETZ-ul

#7

Post by AdrianS »

Ţi-am zis, Ovi, că de-asta o face? :D Uite-aşa de contra-protest nu-ţi şterg nimic! :P
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#8

Post by owene »

Deci protestul pasnic, japonez, a fost inabusit din prima in sange fara ca administratia comunista sa analizeze doleantele. :thumbdown:
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#9

Post by owene »

Atunci facem asa: te duci la 'Administration>Users" la userul meu, iti notezi data de "last seen" ca si peste o luna tot aia va ramane. Asta asa ca sa nu ma dai afara pe insulte. E ok asa?
:cheers:
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#10

Post by owene »

M-am tinut de cuvant, ieri am intrat prima data dupa o luna de pauza auto-promisa(da, stiu, nu a plans nimeni dupa mine, dar nu ma apasa, fiindca aici pe forumul asta nu exista "impreuna" fiecare e pe cont propriu, exceptie luca.stere care impartaseste una alta cu poze, tura la Cuca unde am fost si io dar sa dea naiba nu ne-am intalnit). Cel mai mult m-am mirat ca adminul intra mai rar decat mine, sau nu a catadicsit un raspuns, dar asa o fi bine.

Eu am dat intre timp o tura la Baiut - MM la intrunirea Rock n'Road ca pretext, si am biciuit MZ-ul 870km in total ca sa ma intalnesc cu niste prieteni dragi si sunt multumit ca am facut-o fiindca au fost momente de neuitat.
User avatar

luca.stere
LVL 19,6
LVL 19,6
Posts: 1323
Joined: 10 May 2013, 05:57
Location: Mogosoaia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Zodiac:
Age: 45

Re: doua ture cu ETZ-ul

#11

Post by luca.stere »

owene » 22 Aug 2014, 17:48 wrote: tura la Cuca unde am fost si io dar sa dea naiba nu ne-am intalnit).
La Cuca nu am reusit sa ma intalnesc cu multi, eu am ajuns sambata pe la 13:00. Pana m-am "acomodat", pana am mancat deja s-a facut seara si trebuie sa recunosc ca mai mult am stat cu "ai mei", adica cu Urse, Popesco, IonelD, Petrica, Adrian Sisi. Abia dupa ce acestia s-au retras am iesit "in lume" sa socializez dar in afara de Pedro si de Lolo nu prea cunosteam multa lume si multi se retrasesera sau chiar plecasera de sambata. A doua zi, adica duminica, s-a plecat relativ repede si nu a mai fost timp de discutii. Trebuia sa vin de vineri dar din pacate munca nu mi-a permis.
owene » 22 Aug 2014, 17:48 wrote:Cel mai mult m-am mirat ca adminul intra mai rar decat mine, sau nu a catadicsit un raspuns, dar asa o fi bine.
Io zic ca adminul e spion rus infiltrat, cred ca si-a facut motorul in mare secret (nici o poza) si a plecat la Donetsk sa le arate separatistilor ce mobra are el :D .
User avatar

Topic author
owene
LVL 12
LVL 12
Posts: 295
Joined: 13 Feb 2013, 10:06
Been thanked: 4 times
Zodiac:
Age: 63

Re: doua ture cu ETZ-ul

#12

Post by owene »

daca tot am pomenit de intrunirea din Baiut - Maramures, o intrunire facuta de un friend's club cu atmosfera relaxata de neuitat, dau cateva filmari relevante si de acolo

De la drumul incolo, un video facut in Cheile Babei - foarte frumoase pacat ca nu se vede splendoarea lor completa in filmare. indicatorul de judet MM e chiar in chei si tot acolo exista un izvor foarte foarte rece numit Pizda Babei

http://www.youtube.com/watch?v=DrMZznko ... detailpage

ceva din atmosfera de sambata

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... neuvti2-ZU

Pe drumul de intoarcere Targu-Lapus - Rohia o alternativa spus de un biciclist ca drumul e bun, proaspat asfaltat, si n-a fost. Dar era DN :whip:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -qbqs3o678



Poze si poveste pentru cine e curios, la http://mzbrothers.fr.yuku.com/topic/948 ... Fj_GMnQqSo
Post Reply